جستجو
آمار سایت
افراد آنلاین:
49 نفر
بازدید امروز:
63 نفر
بازدید دیروز:
228 نفر
بازدید کل:
161167 نفر
مرور گر:
Unknown

دبیرکل نجباء عراق اهداف آمریکا از استقرار در مرزسوریه و عراق را فاش کرد.

شیخ اکرم الکعبی دبیر کل جنبش نجباء عراق اعلام کرد: هدف اصلی آمریکا از استقرار نیروهایش در مرزهای سوریه و عراق و جلوگیری از آزادسازی مناطق مرزی این دو کشور ایجاد یک منطقه حائل بین موصل و رقه تحت نظارت غیرمستقیم خود آمریکائی ها است .

شیخ اکرم الکعبی در مصاحبه اختصاصی با شبکه العالم با موضوع آزادسازی تلعر و آینده بسیج مردمی عراق گفت : هدف اصلی از ایجاد منطقه حائل حفاظت از امنیت رژیم اسرائیل و اجرای نقشه ها و توطئه های آمریکا در عراق و سوریه و سراسر منطقه خاورمیانه است.

وی گفت : آمریکائی ها نمی خواهند بار دیگر عراق را اشغال کنند و خود را گرفتار درگیری با مقاومت کنند و طعم تلخ شکست را دوباره بچشند و توافقنامه عقب نشینی از عراق را بار دیگر امضاء کنند . آمریکائی ها توافقنامه ای را که برای عقب نشینی خود از عراق امضاء کرده بودند ، مایۀ خواری خود می دانند.

دبیر کل جنبش نجباء عراق اعلام کرد: علت عقب نشینی نیروهای آمریکائی از عراق مبارزه قهرمانانه مقاومت با اشغالگران آمریکائی بود .

شیخ الکعبی افزود: آمریکائی ها هم اکنون تلاش می کنند که مناطقی از عراق و سوریه را غیرمستقیم و به دست عوامل خود اشغال کنند به عنوان مثال ؛ در سوریه به حمایت از تشکیلات شبه نظامی " نیروهای سوریه دمکراتیک (قسد) " می پردازند تشکیلاتی که گوش به فرمان مستشاران آمریکائی است و از آنها دستور می گیرد.

وی گفت: آمریکائی ها در عراق نیز تلاش می کنند که گروه های وابسته به خود را تشکیل دهند که گروه موسوم به " گارد نینوا " یکی از این گروه ها است.گروه گارد نینوا هم اکنون فعال است و تحت حمایت ترکیه ، عربستان سعودی و قطر می باشد و نیروهای آمریکائی در پایگاه هوائی عین الاسد و پایگاه های دیگر به آموزش نیروهای گارد نینوا می پردازند و فرماندهان این گروه هم در اربیل به سر می برند.  

دبیر کل جنبش نجباء خاطرنشان کرد: آمریکائی ها درپی ایجاد منطقه حائل و اداره کردن این منطقه به دست عوامل تحت امر خود هستند. عواملی که منطقه حائل را به دستور آمریکا اداره خواهند کرد ، در عراق عراقی هستند و در سوریه سوری هستند. این عوامل توسط آمریکائی ها آموزش دیده و به خوبی مجهز و مسلح شده اند.

تاریخ انتشار: 1396/05/28
ساعت انتشار: 10:58:11