جستجو
آمار سایت
افراد آنلاین:
58 نفر
بازدید امروز:
72 نفر
بازدید دیروز:
228 نفر
بازدید کل:
161176 نفر
مرور گر:
Unknown

تأیید قرارداد نجومی فروش سلاح آمریکایی به بحرین

 

آمریکا قرارداد فروش ۳.۸ میلیارد دلار سلاح به بحرین را تأیید کرد.

 

وزارت خارجه آمریکا فروش بیش از 3.8 میلیارد دلار سلاح شامل جنگنده‌های اف‌-16، موشک و قایق‌های گشتی به بحرین را تأیید کرد.

پنتاگون روز جمعه اعلام کرد وزارت خارجه آمریکا فروش بیش از ۳.۸ میلیارد دلار سلاح شامل جنگنده‌های اف‌-۱۶، موشک و قایق‌های گشتی به بحرین را تأیید کرده است. مطابق اعلام وزارت دفاع آمریکا این بسته پیشنهادی، فروش ۱۹ جنگنده لاکهید مارتین F-16V به ارزش بیش از ۲.۷ میلیارد دلار را شامل می‌شود.

دو قایق گشتی ۳۵ متری مجهز به مسلسل، ۲۲۱ موشک ضد تانک ساخت شرکت «ریتیون» و ۱.۸ میلیارد دلار برای ارتقاء ناوگان جت‌های اف-۱۶ فعلی این کشور دیگر دیگر مفاد این بسته تسلیحاتی را تشکیل می‌دهند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ماه می بعد از دیدار با پادشاه بحرین گفت که روابط واشنگتن با ریاض بهبود پیدا خواهد کرد. با این وجود، باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا یک ماه بعد گفت که کنگره آمریکا تا زمانی که کشورهای عضو شورای همکاری مناقشات خود با قطر را حل نکنند از فروش تسلیحات به آنها جلوگیری خواهد کرد.

گروه‌های حقوق بشری قبلاً از اقدام آمریکا و کشورهای غربی برای ادامه فروش سلاح به بحرین که حقوق شهروندانش را نادیده می‌گیرد ابراز نگرده‌اند.  

 

 

تاریخ انتشار: 1396/06/19
ساعت انتشار: 11:40:27