جستجو
آمار سایت
افراد آنلاین:
32 نفر
بازدید امروز:
62 نفر
بازدید دیروز:
72 نفر
بازدید کل:
187700 نفر
مرور گر:
Unknown

دوازدهمین همايش ملی علمی -فرهنگی خلیج فارس اردیبهشت ماه 97

 خلیج فارس اصلی ترین و کهن ترین نامی است که به آبراهه میانه سرزمین ایران، دریای عمان و شبه جزیره عربستان از سده های پیش از میلاد تاکنون نهاده شده و مستندات، مدارک و شواهد آن در منابع کهن و اسناد معتبر بین المللی معاصر بر جای مانده است. علاوه بر اهمیت تاریخی، خلیج فارس از نظر جغرافیایی، اقتصادی، سیاسی، نظامی- راهبردی و زیست محیطی اهمیت شایانی دارد. این خلیج، در منطقه خاورمیانه، به عنوان محور اصلی ارتباط بین اروپا، آفریقا، آسیای جنوبی و جنوب شرقی آسیا، ممتاز ترین جایگاه راهبردی، سیاسی و ژئوپولتیک را داراست و وجود پایگاه های متعدد نظامی کشورهای مختلف در خلیج فارس اهمیت نظامی و راهبردی آن را نمایان می سازد و به لحاظ اقتصادی، به دلیل وجود معادن سرشار نفت و گاز، مخزن انرژی جهان نام گرفته است. خلیج فارس از نظر زیست محیطی نیز جزء متنوع ترین زیستگاه های جهان است که گونه های متنوع جانداران را در سواحل، جزایر متعدد و اعماق خود جای داده است و در نهایت اهمیت گردشگری، فرهنگی و اجتماعی خلیج فارس به مثابه يكي از نقاط برخورد فرهنگ هاي بزرگ جهان مهد و آیینه فرهنگ های ایرانی، عربی، هندی و ... که در اشکال گویش ها، معماری، هنر، اقوام، خرده فرهنگ ها، آداب و رسوم و ... جاذبه های بی شمار طبیعی و فرهنگی تجلی یافته است.

امید است این همایش بستری باشد برای گفت ‌و شنود و تبادل‌ نظر ميان انديشمندان، استادان، پژوهشگران و دانشجويان و استفاده از مطالعات کاربردی نو و دستاوردهای علمی تا افق‌ هاي نوين براي دستيابي به راه‌ هاي مؤثر در توسعه‌ همه جانبه خليج فارس بگشاید و زمینه ساز صلح و توسعه پایدار خلیج فارس و حفظ، پاسداشت و تداوم فرهنگ و تمدن اصیل و نجیب ایرانی گردد. 
 
  راهنمای ثبت نام، تهیه و ارسال مقالات

تمامی روند ثبت نام و ارسال مقالات از طریق وبسایت همایش www.persiangulf-co.ir صورت می گیرد. علاقه مندان می توانند جهت شرکت در همایش و ارسال مقالات به بخش ثبت نام و ارسال مقالات سایت مراجعه کنند و از جزئیات آن مطلع شوند.

 
تقویم همایش

• مهلت ثبت نام و ارسال مقالات (اصل و چکیده باهم): 30 بهمن 1396

• اعلام نتایج داوری اصل مقالات: 20 اسفند 1396

• زمان برگزاری همایش: 12 و 13 اردیبهشت 1397


 

 

 

 

 

 

 

 

 

شیوه نامه ثبت نام و نحوه ارسال مقالات:


به اطلاع پژوهشگران محترم مي رساند، كليه روند ثبت نام تنها از طريق وبسایت همایش صورت مي پذيرد. پژوهشگران محترم می توانند از تاریخ 1396/6/15  اقدام به ثبت نام و ارسال مقالات نمایند. خواهشمند است قبل از ثبت نام موارد زیر را به دقت مطالعه فرماييد.


علاقه مندان به شركت در همايش و ارسال مقاله، ابتدا باید از طریق لینک ثبت نام و ارسال مقالات وبسایت همایش اقدام به ثبت نام و پرکردن فرم مربوط به اطلاعات فردی نمایند، سپس فایل مقاله یا مقالات خود را در این بخش ارسال کنند. بعد از درج اطلاعات و ارسال مقاله و بررسی و ارزیابی اولیه آن توسط کمیته علمی، شرایط ثبت نام نهایی متعاقباً به ایمیل کاربر ارسال خواهد شد.
 

► ثبت نام صرفاً از طریق وبسایت همایش امکانپذیر می باشد.

► مقالات ارسالی به دبیرخانه باید براساس راهنمای تنظیم و تدوین مقالات مندرج در بخش راهنمای تهیه مقالات

 

تهیه و سپس ارسال گردد.(چکیده و اصل مقالات به صورت یکجا دریافت می گردد و حجم فایل ارسالی باید حداکثر یک مگابایت باشد).

 

** بدیهی است به مقالاتی که موارد فوق در آن رعایت نشده باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد و مورد ارزیابی کمیته داوران قرار نخواهد گرفت.

► پژوهشگران می توانند نتیجه ارزیابی مقالات ارسالی خود را با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در بخش پیگیری وضعیت مقالات در (لینک مذکور) مشاهده نمایند.